Wycieczka do Lublina uczniów klasy 2B i 3B

uczniowie 2b i 3b przed Zamkiem w Lublinie.jpg

W piątek, 14 kwietnia, klasy 2B i 3B wybrały się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze Andersena i obejrzenie spektaklu pt. „Pippi Langstrump”. Zabawne i pełne humorystycznych scen przedstawienie wszystkim bardzo się podobało.

W doskonałych nastrojach wyruszyliśmy na spacer uliczkami Starego Miasta podziwiając zabytkowe kamienice. Następnym punktem programu była wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza, gdzie przywitał nas mistrz piekarnictwa. Opowiedział nam legendę o powstaniu cebularza, której bohaterką była, znana niektórym z innej lubelskiej legendy, Esterka. Później poznaliśmy i uczestniczyliśmy w kolejnych etapach pracy nad wyrobem cebularzy, począwszy od zmielenia mąki przez wyrobienie drożdżowego ciasta i przygotowanie farszu aż po wypiek. Każdy uczeń według instrukcji samodzielnie przygotował swojego cebularza, którego mógł zabrać do domu.

Wycieczka była bardzo udana i ciekawa.