Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Przez nas ilustrowane to, co w wierszach K.K. Baczyńskiego zapisane"

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Przez nas ilustrowane to, co w wierszach K.K. Baczyńskiego zapisane.png

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

List Ministra Edukacji i Nauki (zobacz)

Gala w Domu Chemika (zobacz)

Kolaże z nagrodzonych prac (zobacz)

Wizyta w TVP3 (zobacz)

Artykuł prasowy - Dziennik Wschodni (zobacz)

Artykuł Prasowy- LPU24 (zobacz)

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Szkoła Podstawowa nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Puławach serdecznie zaprasza uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych oraz wychowanków placówek kulturalno – oświatowych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Przez nas ilustrowane to, co w wierszach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapisane".

Konkurs przeprowadzany jest w 100. rocznicę urodzin wielkiego poety,  wpisuje się także w obchody ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  Roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jako placówka, nosząca imię tego wybitnego poety, czujemy się zaszczyceni, mogąc upamiętnić jednego z najwybitniejszych polskich twórców, poetę pokolenia Kolumbów, powstańca warszawskiego, wielkiego Polaka.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem:

• Ministra Edukacji i Nauki,
  • Marszałka Województwa Lubelskiego,
  • Lubelskiego Kuratora Oświaty,
  • Prezydenta Miasta Puławy.

Patronat medialny objęły:

• TVP 3 Lublin,
  • Dziennik Wschodni,
  • LPU 24.pl,  LPU radio, LPU telewizja, iPulawy.pl.

Zadaniem uczestników jest zilustrowanie wybranego wiersza K. K. Baczyńskiego z wykorzystaniem  dowolnej techniki plastycznej.

Szczegóły procedury konkursowej oraz zasady uczestnictwa określają treści zawarte w regulaminie konkursu oraz w dostępnych do pobrania załącznikach. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest nadesłanie pracy konkursowej wraz z dołączonymi, czytelnie wypełnionymi formularzami.

Termin nadsyłania prac : do 02 czerwca 2021r.

Serdecznie zachęcamy do udziału.

Plakat- konkurs Baczyński.jpg