Warsztaty florystyczne w 7a

miniaturka.jpg

Zawód florysty z pewnością nie należy do łatwych, ale patrząc z zewnątrz praca z kwiatami wygląda na bardzo atrakcyjną i łatwiejszą niż jest w rzeczywistości. O swoim zawodzie  opowiedziała pani Monika Kuba właścicielka Stylove – Studio Florystyczne w Puławach, która była gościem uczniów klasy 7a.

Po części teoretycznej spotkania nadszedł czas na część praktyczną – własnoręczne wykonanie stroika świątecznego, w końcu za parę dni Boże Narodzenie J Uczniowie pracowali w pocie czoła: cięli, dopasowywali i  moczyli gąbkę, wybierali gałązki, dobierali dodatki. W powietrzu unosił się zapach igliwia, szyszek, orzechów , lśniły drobiny brokatu... uffff, działo się !!!  Efekt pracy : oszałamiający!!! Nie ma to jak osobiście przekonać się, że zawód  florysty to nie tylko piękno i artyzm, ale także ciężka praca. Okazało się, że niektórzy mają prawdziwy talent J Dziękujemy pani Monice za poświęcony czas i podzielenie się z młodymi ludźmi swoją pasją :)