TURNIEJE SZACHOWE

W II semestrze tego roku szkolnego nasi uczniowie wzięli udział w dwóch Turniejach Szachowych: w Zimowym Turnieju Szachowym oraz w II Międzyszkolnym Turnieju Szachowym „Szach-Mistrz”.

Zimowy Turniej Szachowy

Dnia 29 lutego w Szkole Podstawowej nr 6 w Puławach odbył się Zimowy Turniej Szachowy, który poprowadził z pasją i kompetencją licencjonowany sędzia Łukasz Dymek. Wśród 60 utalentowanych uczestników z powiatu puławskiego znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Marek Niezbecki z klasy 8a, Franciszek Beda z klasy 6a, Marcel Ochalski z klasy 5a oraz Jerzy Guzek z klasy 4b.

Z wielką przyjemnością informujemy, że Marek Niezbecki zdobył I miejsce na Zimowym Turnieju Szachowym, zaś Franciszek Beda zdobył V kategorię szachową.

II Międzyszkolny Turniej Szachowy „Szach-Mistrz”

Dnia 11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 w Puławach odbył się II Międzyszkolny Turniej Szachowy „Szach-Mistrz” pod honorowym patronatem Pana Pawła Maja Prezydenta Miasta Puławy. W turnieju z 9 szkół wzięło udział 43 uczestników, którzy rywalizowali  ze sobą grając w dwóch grupach (kl. 1-3 oraz kl. 4-8) w systemie szwajcarskim w pięciu rundach. Każda partia trwała 15 minut dla zawodnika, a czas odmierzał szachowy zegar. Nad przebiegiem rozgrywek czuwały dwie osoby: pan Filip Węgrzynowicz oraz pani Agata Kantorska.

Naszą szkołę reprezentowali: Krzysztof Kamiński z kl. 2b, Bartosz Orłowski z kl. 2b, Marcel Ochalski z kl. 5a, Franciszek Beda z kl. 6a, Aleksandra Bratoszewska z kl. 7b i Marek Niezbecki z kl. 8a.

Miło nam ogłosić, że w kategorii chłopców z klas 4-6 drugie miejsce zdobył Marcel Ochalski, w kategorii dziewcząt klas 7-8 pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Bratoszewska, zaś w kategorii chłopców klas 7-8 pierwsze miejsce zdobył Marek Niezbecki.

Uczniów do udziału w Turniejach przygotował pan Zdzisław Machniewski na zajęciach szachowych prowadzonych w ramach zajęć z Alternatywy.