Szymon Mazurek - Stypendystą Marszałka Województwa Lubelskiego

Bardzo duża grupa osób na scenie.jpg

29 maja podczas uroczystej gali w Teatrze Muzycznym w Lublinie zostały wręczone Stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego za rok 2022 dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Stypendia w dziedzinie: muzyka, sztuki wizualne, teatr, taniec, film, literatura, opieka nad zabytkami, animacja kulturalna, twórczość ludowa wręczył przedstawiciel zarządu Województwa Lubelskiego Pan Bartłomiej Bałaban.

W tym roku do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęła rekordowa ilość 306 wniosków, natomiast
Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał stypendia 236 osobom, w tym: 184 osobom niepełnoletnim, które w momencie składania wniosku o stypendium nie ukończyły 18. roku życia – w kategorii „najmłodszy twórca kultury” i 52 osobom, które w momencie składania wniosku o stypendium są pełnoletnie, a nie ukończyły 40. roku życia – w kategorii „młody twórca kultury”.

W gremium nagrodzonych tym wyjątkowym Stypendium w dziedzinie muzyki znalazł się po raz pierwszy nasz ośmioletni solista-wokalista - Szymon Mazurek, którego dorobek artystyczny został pozytywnie oceniony przez komisję,  a także nasza ubiegłoroczna absolwentka Magdalena Nowak.

Do grona stypendystek tak jak w ubiegłym roku dołączyły również pozostałe śpiewające absolwentki naszej Szkoły – Weronika Cempel, Kamila Niećko i Iga Pyśkiewicz, które na co dzień w dalszym ciągu rozwijają swoje talenty wokalne, a także są często wsparciem i wzorem do naśladowania dla swoich młodszych kolegów i koleżanek.

Od roku 2011 do roku 2023 nasi uzdolnieni wokalnie uczniowie i absolwenci odnoszący znaczące sukcesy o randze minimum wojewódzkiej, a przede wszystkim ogólnopolskiej i międzynarodowej otrzymali w sumie 33 stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie muzyka.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.