ŚWIETLICA W AKCJI EDUKACYJNEJ #ZDROWOROSNA 2023

1 - Grupa dzieci z materiałami promocyjnymi.jpg

Nasza świetlica włączyła się w Ogólnopolską Akcję Edukacyjną #ZDROWOROSNA 2023, organizowaną przez Firmę W. Legutko. Akcja ma na celu aktywizowanie dzieci do działań w zakresie samodzielnej uprawy warzyw, ziół i kwiatów. Dodatkowym celem jest budowanie u nich zdrowych nawyków żywieniowych.

Dziś na zajęciach świetlicowych dzieci zostały zapoznane z założeniami akcji, obejrzały przysłane przez Firmę W. Legutko materiały promocyjne, a następnie zabrały się do założenia świetlicowego ogródka.

Każde dziecko dostało podpisaną swoim imieniem doniczkę,  którą napełniło ziemią,  posiało w niej koper, podlało go, a następnie umieściło na świetlicowym parapecie.

Teraz dzieci będą samodzielnie dbać o swoje roślinki, codziennie je podlewać, a także obserwować proces kiełkowania i wzrostu.

W przyszłym tygodniu zachęcamy do codziennego przynoszenia owoców i warzyw. Szczegóły dostępne są na plakatach rozwieszonych w szkole. Plakat będzie też zamieszczony w piątek (21.04) na szkolnej stronie FB.