Kwiecień miesiącem autyzmu.jpg

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który inauguruje miesiąc wiedzy na temat autyzmu. Tego dnia organizowana jest międzynarodowa akcja "Zaświeć się na niebiesko" zapoczątkowana przez organizację Autism Speaks, polegająca na niebieskiej iluminacji obiektów architektonicznych na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami.

Autyzm nie jest chorobą, to całościowe zaburzenie rozwoju. Osoby w spektrum autyzmu są wśród nas ale inaczej  postrzegają świat, są wrażliwe na bodźce i mają kłopoty w nawiązywaniu relacji społecznych. Symbolicznym kolorem autyzmu jest kolor niebieski, dlatego zachęcamy do przyłączenia się do akcji organizowanej przez naszą szkołę „Kwiecień miesiącem autyzmu” - w dniu 3 kwietnia wystarczy założyć na siebie coś niebieskiego.