ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

1. logo WYSTAWY.jpg

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś :)

Światowy Dzień Pluszowego Misia - został poprzedzony zaproszeniem tydzień wcześniej do biblioteki wszystkich misiów, od najmniejszych, kilkucentymetrowych po ogromne prawie metrowe, od najstarszego - 36-letniego, należących do rodziców naszych uczniów, do najnowszych, będących własnością uczniów i tak powstała jedyna w swoim rodzaju wystawa, która przyczyniła się do uczczenia tego wydarzenia.

Tego dnia biblioteka szkolna zamieniła się w Misiolandię, a każdy wchodzący uczeń otrzymywał specjalny bilet.

Na wystawie pojawiły się słynne misie: Uszatki, Paddingtony, Kubusie Puchatki i inne, a wszystkie najukochańsze.

Wystawa budziła ogromne emocje u wszystkich zwiedzających - nie tylko uczniów :), ponieważ biblioteka wyglądała bajecznie goszcząc prawie 80 pluszaków.
Można było również zapoznać się z wieloma ciekawostkami i informacjami o historii pojawienia się pierwszego misia, a także zapoznania się z "Misiowymi lekturkami". Były opowiadania, a nawet recytacja jednego
z najbardziej znanych wierszy o misiach w wykonaniu naszych najmłodszych Ulubieńców z kl. 0a.

Świętowaniu towarzyszyły również zapowiedziane wcześniej konkursy - oczywiście misiowe :)

Nagrodziliśmy najmniejszego misia, który miał 6 cm wysokości, największego - prawie metrowej długości oraz najstarszego - 36-ściolatka. Uczeń, który przyniósł najwięcej misiaczków :) również odebrał nagrodę.

Było radośnie i wyjątkowo słonecznie nawet za oknem :)

Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji wystawy Uczniom i ich Rodzicom.

Zapraszamy za rok :)
Koło Przyjaciół Biblioteki