Sukcesy naszych szachistów!

Uczniowie SP2 na turnieju szachowym (9).jpeg

15 listopada nasi uczniowie wzięli udział w organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej Odział w Lublinie oraz Lubelski Klub Szachowy turnieju szachowym. Celem wydarzenia było upamiętnienie 104. Rocznicy odzyskania niepodległości i ukazanie wkładu szachistów polskich w jej odzyskanie, a także popularyzacja tej królewskiej gry wśród dzieci i młodzieży. W trakcie wydarzenia dzieci wysłuchały wykładu, który rozwinął ich wiedzę historyczną.

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim i wzięło w nim udział 78 zawodników z 29 szkół województwa lubelskiego.

W kategorii indywidualnej Marek Niezbecki zajął bardzo wysokie II. miejsce.
Drużynowo nasi uczniowie wywalczyli III. miejsce.
Skład naszej drużyny:
Marek Niezbecki 7a,
Aleksandra Bratoszewska 6b,
Franciszek Beda klasa 5a,
Marcel Ochalski  klasa 4a

Gratulujemy sukcesów!