Sukces Natalii Czech, uczennicy klasy 3b

Uroczysta gala wręczania nagród - Natalia Czech pierwsza z lewej.jpeg

W niedzielę 30 kwietnia w POK „Dom Chemika” odbył się uroczysty koncert
laureatów XVIII Puławskiego Turnieju Recytacji, Muzyki i Pieśni Narodowych „Witaj Majowa Jutrzenko”.

Na dużej scenie sali widowiskowej swoje talenty zaprezentowali zaproszeni do udziału uczestnicy, którzy podczas przesłuchań oczarowali jurorów swoimi wykonaniami.
„Witaj Majowa Jutrzenko” to przegląd mający na celu popularyzację, wydarzeń, dzieł, myśli i czynów wybitnych Polaków, których twórczość ma znaczenie dla narodu polskiego. Odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Puławy.

Tegoroczna edycja dedykowana była  Pamięci Bohaterek i Bohaterów Getta Warszawskiego, a także patronom 2023 roku, którymi zostali: Włodzimierz Przerwa-Tetmajer, Mikołaj Kopernik, Jan Matejko i Wisława Szymborska. Uczestnicy prezentowali również utwory Aleksandra Fredry z okazji  230-lecia urodzin tego wielkiego twórcy.

Do udziału w przeglądzie organizowanym przez POK „Dom Chemika” zgłosiło się ponad 100 uczestników, którzy w dniach 17 i 19 kwietnia zaprezentowali się w turniejach pieśni oraz recytacji.

Z ogromną radością informujemy, że wśród laureatów tegorocznego turnieju znalazła się uczennica naszej Szkoły – Natalia Czech z klasy 3b (opiekun Jolanta Murat), która za piękną recytację wiersza ,,Sowa” Aleksandra Fredry zajęła III miejsce w kategorii dzieci szkół podstawowych klas I-III.

Natalce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!