"Przerwa na czytanie" - podsumowanie akcji w szkole

1MINIATURKA.png

26 października 2023 uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej Szkoły po raz trzeci wzięli udział w IV Międzynarodowej edycja VIII. Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".

W tym dniu wszyscy biorący udział w akcji nie rozstawali się ze swoimi ulubionymi książkami, wykorzystując wolne chwile podczas przerw na czytanie. W szkole czytali najmłodsi i najstarsi, mali i duzi, miłośnicy powieści przyrodniczych, obyczajowych i przygodowych, baśni, bajek i wierszyków. Najmłodsi uczniowie pięknie przebrali się za swoich ulubionych bohaterów literackich co dodało kolorytu naszemu udziałowi w akcji :)

W tegorocznej akcji udział wzięło 165 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w wydarzenie.
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" W. Szymborska