PIKNIK Z BACZYŃSKIM

1 - Dzieci na kocach.JPG

To był strzał w dziesiątkę! 20 maja świętowaliśmy odsłonięcie muralu z wizerunkiem K.K. Baczyńskiego, a także rozstrzygaliśmy II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Przez nas ilustrowane to, co w wierszach K.K. Baczyńskiego zapisane”. Aby forma obchodów była jak najatrakcyjniejsza dla dzieci – obie uroczystości połączyliśmy w jeden wielki „Piknik z Baczyńskim”.

Oprócz oficjalnych przemówień i części artystycznej na dzieci czekało dużo atrakcji i niespodzianek.

Było leżakowanie na kocykach i integracja międzyklasowa, lepienie z gliny, gry i zabawy prowadzone przez animatorów, sklepik charytatywny ze smakołykami, malowanie nowego muralu na ścianie garażu, supermenowa fotobudka, mecz siatkówki (w którym wygrywali wszyscy), malowanie twarzy, a nawet studio tatuażu kredkowego.

Dzieci bawiły się wyśmienicie (co widać na zdjęciach). Pogoda i humory dopisały.

Wielkie podziękowania składamy wolontariuszom z Zespołu Szkół Europejskich im. Szarych Szeregów w Puławach, za pomoc w przygotowaniu atrakcji dla dzieci.