Miniaturka pasowanie.png

W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.
Święto co roku celebrują także biblioteki organizując  wydarzenia popularyzujące czytanie książek i poszanowanie praw autorskich.
Z tej okazji w naszej szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika wszystkich pierwszoklasistów.
Uczniowie dowiedzieli się co to jest biblioteka, na czym polega wypożyczanie, jak wielkie znaczenie dla człowieka ma "super moc, jaką jest czytanie", dlaczego musimy szanować książki i wielu innych ciekawostek związanych z biblioteką.
Na koniec każdy pierwszoklasista otrzymał w prezencie dyplom, zakładkę i książkę pt.: ,,Wnuczka antykwariusza"  autorstwa Justyny Bednarek wydaną przez Instytut Książki w ramach kolejnej edycji kampanii społecznej ,,Mała książka- wielki człowiek" oraz broszury dla Rodziców  ,, Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem".

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)