ODSŁONIĘCIE MURALU

1 - Mural gotowy.jpg

Mamy to! 20 maja 2022r. spełniło się marzenie całej społeczności szkolnej. Został oficjalnie odsłonięty mural na bocznej ścianie sali gimnastycznej naszej szkoły. Namalowany jest w wyjątkowej, komiksowej stylistyce i przedstawia naszego patrona, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, jako „Superpoetę”, nawiązując do postaci „Supermena”.

Nowoczesna forma ma za zadanie łatwiej zrozumieć dzieciom życie i twórczość oraz utożsamić się z postacią Baczyńskiego. Mural został zaprojektowany i wykonany przez kazimierskiego artystę i założyciela Fundacji KZMRZ, Pana Michała Stachyrę. Artysta jest człowiekiem, który w swojej pracy stara się integrować środowiska twórcze z lokalną społecznością. Dlatego, w ramach tej integracji, została też zorganizowana akcja społeczna, w której połączono siły miejskich władz (p. Pawła Maja - Prezydenta Miasta Puławy, p. Beaty Kozik – Wiceprezydent Miasta Puławy, p. Michała Zakrzewskiego i p. Tomasza Kraszewskiego – Radnych Rady Miasta Puławy, p. Agnieszki Zamojskiej – kierownika Wydziału Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta - z pracownikami szkoły (dyrekcją, nauczycielami, pracownikami administracji), rodzicami i dziećmi.

Dzieło udało się zrealizować dzięki wsparciu sponsorów, m.in. Grupy Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A., OM NSZZ Solidarność w Grupie Azoty Puławy S.A., Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Brico Depot oraz ECHO-SON S.A, a także dzięki prywatnym darczyńcom.

W uroczystości odsłonięcia muralu, oprócz społeczności szkolnej, uczestniczyli także  przedstawiciele władz i sponsorów.

Wszystkim darczyńcom składamy ogromne podziękowania za pomoc
w realizacji muralu, a także za spełnienie naszego wielkiego marzenia.

Piekarni Oskroba i Firmie Uzimex kłaniamy się bardzo nisko, dziękując za wspaniały poczęstunek.