Nauczyciele z pasją

Miniaturka - mFundacja - program grantowy.jpg

Nauczyciele z pasją

16 marca nauczyciele z I etapu edukacyjnego naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach matematycznych poprowadzonych przez panią Ewę Zielińską, która opracowała we współpracy z panią prof. Gruszczyk-Kolczyńską Dziecięcą matematykę. Z tej niezwykłej okazji gościnnie skorzystali również nauczyciele Miejskiego Przedszkola nr 16 w Puławach.

Jest to już kolejne  działanie wynikające z realizacji naszego projektu: Potyczki z matematyką, w oddziale 0b w ramach Programu „ Rosnę z matematyką”.

Spotkanie wzbogaciło warsztat pracy nauczycieli o ciekawe rozwiązania metodyczne dotyczące uczenia dzieci matematyki. Zaprezentowane pomysły nowych gier i zabaw dydaktycznych, na pewno przyczynią się do uatrakcyjnienia zajęć z dziećmi poprzez czynnościowe uczenie się matematyki. Przykładowe rozwiązania metodyczne, które poznali nauczyciele dostosowane były do zajęć indywidualnych, zespołowych i z całą grupą oraz dla dzieci uzdolnionych matematycznie i wolniej rozwijających się. Nauczyciele uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania, np.: Z czego wynikają trudności dzieci w opanowaniu niektórych pojęć matematycznych. W czasie warsztatów wszyscy doświadczaliśmy matematykę poprzez aktywne działanie z wykorzystaniem nietypowych pomocy.

Choć to była sobota, a warsztaty dość długo trwały nikomu się nie nudziło, a czas szybko mijał. Każdy z nas miał jeszcze niedosyt w poznawaniu ciekawych rozwiązań metodycznych, które proponowała pani Ewa Zielińska.

Dziękujemy p. Ewie Zielińskiej za profesjonalny sposób przeprowadzenia warsztatów
i wspaniałą atmosferę, natomiast uczestnikom za efektywnie spędzony czas podczas warsztatów. Obserwując zaangażowanie wszystkich podczas spotkania można stwierdzić, że  są to niewątpliwie nauczyciele z wielką pasją.

Zapraszamy do fotorelacji - LINK