Mikołajkowe warsztaty klasy 2b w Baśniogrodzie

Nagłówek .jpg

Dzień 6 grudnia jak zwykle był wyjątkowy. Klasa 2b spędziła go w Baśniogrodzie. Na początku uczniowie chętnie wzięli udział w tanecznych zabawach integracyjnych. Później każdy, według własnego pomysłu, dekorował kolorowym lukrem i różnymi posypkami świąteczne pierniczki. Najpiękniejsze z nich zostały zabrane do domu, a pozostałe z apetytem zjedzone na miejscu. Następnie uczniowie pod czujnym okiem instruktorek wykonali również piękne bałwanki, które będą wspaniałą świąteczną ozdobą. Każdy uczestnik warsztatów mógł również wybrać sobie brokatowy tatuaż. Na zakończenie naszej wizyty z zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści o dawnych zwyczajach świątecznych oraz z radością śpiewaliśmy kolędy.

Po powrocie do szkoły na wszystkich czekała jeszcze jedna niespodzianka. Podczas naszej nieobecności Mikołaj zostawił dla nas słodkie upominki, które sprawiły wszystkim wiele radości.