Międzynarodowy Dzień Kropki

W środę 15 września, po raz pierwszy w naszej Szkole świętowaliśmy - Międzynarodowy Dzień Kropki.

Historia o Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca dzieci. Vashti na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała i motywowała Vashti do podjęcia próby.

Książka „The Dot”, z której pochodzi ta historia, opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Udział naszej Szkoły w tym wydarzeniu był doskonałą okazją do odkrywania uczniowskich talentów oraz do rozbudzania kreatywności.

Nauczyciele prowadzili lekcje z kropką jako motywem przewodnim lub przygotowywali specjalne zadania z kropkami. Najmłodsi słuchali z wielką uwagą czytanej książki o Vashti, a starsi obejrzeli film „The Dot” - w tłumaczeniu oraz wersji oryginalnej. Powstały ciekawe prace plastyczne z kropką w roli głównej.

Tego dnia kropki królowały na ubraniach. Ci, którzy nie znaleźli ich w swoich szafach, ozdobili swoje koszulki w samodzielnie wykonane kropeczki i kółeczka.

Dzień Kropki to święto kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału. Nie zapominajmy, że każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent
w nas zauważy.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Renata Szelewicka – Karolik

nauczyciel bibliotekarz