Klasy 8a i 8b szlakiem "Kamieni na szaniec"

W czwartek, 8. grudnia, klasy 8a i 8b odwiedziły Warszawę. Głównym celem było dotarcie do miejsc związanych z bohaterami utworu A. Kamińskiego, pt. "Kamienie na szaniec". Uczniowie mieli okazję znaleźć się w miejscach znanych im z lektury, były to m.in. Pawiak, Mauzoleum Walki i Męczeństwa, Pomnik Mikołaja Kopernika, Arsenał Królewski. Szczególnym miejscem na trasie wycieczki okazały się Powązki, gdzie uczniowie zapalili znicz na grobie Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i jego żony Barbary oraz odwiedzili znajdujące się nieopodal mogiły "Alka", "Zośki" i "Rudego". Ósmoklasiści mieli również okazję podziwiać świątecznie udekorowaną stolicę, a w tym przede wszystkim Multimedialny Park Fontann oraz pełen świetlnych iluminacji Plac Zamkowy. Ostatnim punktem wycieczki był spektakl pt. "Alicja w krainie snów" w Teatrze Ateneum.
Wyjazd do Warszawy stał się dla obydwu klas okazją do integracji, czego dowody można było zobaczyć i usłyszeć głównie w drodze powrotnej do Puław.