II Międzynarodowa edycja VI. Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie"

Przeprwa na czytanie.jpg

29 października 2021 uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej Szkoły po raz pierwszy wzięli udział w II. Międzynarodowej Edycji VI. Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".

W tym dniu mimo częściowego zdalnego nauczania uczniowie nie rozstawali się ze swoimi ulubionymi książkami, wykorzystując wolne chwile podczas przerw na czytanie. W szkole czytali najmłodsi i najstarsi, mali i duzi, entuzjaści fantastyki, powieści obyczajowych i przygodowych, baśni, bajek i wierszyków. Chętni uczniowie pięknie przebrali się za swoich ulubionych bohaterów literackich co dodało kolorytu naszemu udziałowi :)

W tegorocznej akcji udział wzięło 319 osób. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w wydarzeniu i z niecierpliwością czekamy na przyszły rok.

Bez wątpienia czytanie ma moc, a każda wolna chwila jest dobra na spotkanie z książką, ponieważ jak powiedziała Wisława Szymborska "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".