Ferie w zerówce

dzieci i zegar słoneczny.jpg

Gdy większość społeczności szkolnej odpoczywała podczas ferii w domach i poza nimi, część dzieci z oddziału zerowego uczęszczała na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w szkole. Bardzo szybko i przyjemnie minęły nam te dwa tygodnie.

Wykonaliśmy mnóstwo pięknych prac plastycznych. Wzięliśmy też udział w konkursie pt. „Moja przygoda z książką”, który ogłosiła Biblioteka Miejska.

Kodowaliśmy. Zaprzyjaźniliśmy się z robotem Ozobot - poznaliśmy jego działanie, układaliśmy trasy ze specjalnych puzzli i nauczyliśmy się znaczenia niektórych kodów graficznych.

Bardzo smacznie uczciliśmy Tłusty Czwartek. Wykonaliśmy Walentynki dla tych, których darzymy szczególną sympatią.

Spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu. Spacerowaliśmy, a podczas spacerów zaobserwowaliśmy pierwsze oznaki wiosny – przebiśniegi i krokusy. W Parku Czartoryskich widzieliśmy białego pawia i bażanta bananowego. Graliśmy i bawiliśmy się na boisku szkolnym.

Mimo, że nuda w ferie nam nie doskwierała to jednak bardzo stęskniliśmy się za resztą naszych koleżanek i kolegów i bardzo cieszymy się, że w poniedziałek znów się wszyscy zobaczymy!