Dbamy o zdrowy uśmiech – podsumowanie programu „Dziel się uśmiechem”

Książeczka.jpg

Dziecięcy uśmiech jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków.
Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym PCK „Dziel się uśmiechem”. W tym roku szkolnym do projektu dołączyli uczniowie klas drugich i trzecich. Dzieci poznały zasady prawidłowej higieny jamy ustnej i otrzymały książeczki, z których dowiedziały się, jak można zapobiegać próchnicy zębów. Celem działań edukacyjnych jest utrwalanie właściwych nawyków dbania o zdrowie oraz zmniejszenie skali problemu próchnicy w Polsce.

W tegorocznej, IX edycji programu wzięło udział 70 tys. uczniów klas I -III z ponad 780 szkół podstawowych z całej Polski. Ambasadorką akcji po raz kolejny została aktorka Magdalena Różczka. Program powstał pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka. Partnerami merytorycznymi są: Polskie Towarzystwo Stomatologiczne i Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.