Biblioteczne safari

Kicia Kocia - Wydawnictwo Media Rodzina.png

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, ponieważ w tym dniu przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.

Biblioteka nie mogła zapomnieć o tak ważnym święcie. Z tej okazji klasy zerowe w naszej szkole odwiedziła Pani bibliotekarka, która złożyła dzieciom serdeczne życzenia, przeczytała książkę z serii Kicia Kocia autorstwa gdańskiej pisarki Anity Głowińskiej -  polecaną przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

Podczas zajęć dzieci nie tylko rozwijały swoje zainteresowania czytelnicze, ale także wzbogacały wiedzę oraz rozbudzały ciekawość otaczającego je świata.

Tym razem Kicia Kocia – jak się okazało podczas spotkania - znana i bardzo lubiana postać dziecięcej literatury znalazła się w Afryce.

Dzieci razem ze swoją ulubioną bohaterką poznawały i nazywały zwierzęta sawanny oraz kończyły szkicowniki zawarte w książce.
Radość, zainteresowanie i wspaniałe wypowiedzi towarzyszyły całemu spotkaniu. Na zakończenie dzieci otrzymały szablony do kolorowania masek dzikich zwierząt.