Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Apel_3_Maj_1.JPG
25 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Konstytucję uchwalono w 1791 roku – była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie po konstytucji amerykańskiej. Określiła ona ustrój państwa oraz prawa i obowiązki człowieka i obywatela. Z tej okazji uczniowie z klasy IV a i VII a przygotowali program artystyczny, który miał za zadanie przybliżyć wszystkim to doniosłe wydarzenie historyczne, a także uświadomić, jak ważną rolę pełni dokument, jakim jest konstytucja.

Ta wędrówka przez historię pomogła nam zrozumieć, czym jest wolność. Wszyscy przecież marzymy o tym, by świat, w którym żyjemy, był dobry i piękny, a człowiek w nim żyjący, szczęśliwy. Informacje historyczne wzbogacono piosenkami tematycznie związanymi z tym wydarzeniem oraz polonezem.