Andrzejki w oddziale 0 b

Dziewczynka trzyma odlew z wosku.jpg

Popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie dlatego, 24 listopada 2023 r., wybraliśmy się na andrzejki do Młodzieżowego Domu Kultury. Pod kierunkiem pani Magdaleny dzieci dowiedziały się o tradycji obchodzenia andrzejek
w dawnych czasach i obecnych. Były tańce przy ulubionej muzyce, wróżby oraz  poczęstunek. Wiele emocji dostarczyło dzieciom lanie wosku i odgadywanie co ich czeka w przyszłości. Każdy chciał również poznać imię swojej przyszłej sympatii wróżąc z serduszka. Z niecierpliwością dzieci czekały na wylosowanie sztachetki, która miała wskazać -jak będzie wyglądała w przyszłości ich sympatia. Wiele śmiechu i radości dostarczyły losy z zawodami. Bawiliśmy się naprawdę doskonale, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Oczywiście nie zabrakło poczęstunku, który przygotowali rodzice. Z tego magicznego miejsca nikt nie wyszedł ze smutna miną. To był udany dzień, pełen wrażeń.