84. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego.jpg

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Upamiętniamy prawie 22 tysiące polskich obywateli zamordowanych przez Sowietów wiosną 1940 roku w ramach zaplanowanej, bezwzględnej akcji eksterminacji polskich elit.

Dziś zgromadziliśmy się przed naszą szkołą przy Dębie Pamięci honorującym zamordowanego w Katyniu porucznika Michała Matrasa. Wspominając tragiczne wydarzenia sprzed 84 lat, oddaliśmy hołd Polakom bestialsko mordowanym przez NKWD strzałem w tył głowy.

Dziękujemy za uświetnienie uroczystości niezwykłym gościom:

Prezydentowi Miasta Puławy Panu Pawłowi Majowi

Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Pani Agnieszce Zamojskiej

Państwu Zofii i Przemysławowi Jarnickim spokrewnionym z porucznikiem Michałem Matrasem, fundatorom płyty pamiątkowej porucznika

Panu majorowi Grzegorzowi Chęciowi z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Puławach

Pani podporucznik Małgorzacie Siennickiej z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Puławach

Klasie mundurowej Oddziału Przygotowania Wojskowego w Zespole Szkół nr 3 w Puławach wraz z opiekunem Panem Jakubem Kołodziejem

Wyrazy uznania za piękną postawę, udział w uroczystości oraz zaangażowanie w przygotowania należą się uczniom i harcerzom naszej szkoły.