Zajęcia literackie „Strofka” w zerówce

czerwona kurtyna i fotele.jpg

W roku szkolnym 2020/2021 dzieci z oddziału 0a uczestniczyły w zajęciach literackich „Strofka” prowadzonych przez nauczyciela z MDK w Puławach, podczas których rozwijano ich wrażliwość na żywe słowo i tekst, kreatywność i swobodną ekspresję artystyczną, emocjonalny stosunek do literatury oraz zainteresowań i wrażliwości oraz wyzwalano aktywność ruchową i pantomimiczną.

Dzieci doznały wielu przyjemnych wrażeń poprzez aktywne uczestnictwo w zabawach z tekstem. Nabywały wzorów pięknej polskiej mowy poprzez kontakt z utworami literatury dziecięcej. Wypowiadały się na temat poznanych utworów i ekspresyjnie wyrażały ich treść. Odkrywały własne możliwości i uzdolnienia artystyczne. Kształciły i wzbogacały własną pomysłowość, wyobraźnię oraz inwencję twórczą w różnych formach aktywności.