Wyniki konkursu - "Przez Nas ilustrowane ,to co w wierszach K. K. Baczyńskiego zapisane"
II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
„Przez nas ilustrowane to,
co w wierszach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapisane”
Skład jury:
1. Pani ALEKSANDRA KOZAK - KOTOWSKA – przewodnicząca jury, artysta plastyk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach
2. Pani KAMILA SALWOWSKA- DUK – historyk sztuki, artysta plastyk, instruktor Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”
3. Pani HALINA PIÓRCZYŃSKA – artysta plastyk, wieloletni nauczyciel plastyki
4. Pani MAGDALENA FIDOS – inspektor Wydziału Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Puławy – przedstawiciel honorowego patrona
i sponsora
Na konkurs wpłynęło 1178 prac plastycznych z całej Polski.
Komisja konkursowa dokonała oceny w dwóch kategoriach wiekowych:
-
uczniowie klas 4-6
-
uczniowie klas 7-8
Jury wyłoniło także 85 prac, które nie zostały nagrodzone, ale ze względu na swoje walory artystyczne są wyeksponowane podczas wystawy pokonkursowej
WYNIKI
KATEGORIA KL. 7-8
I MIEJSCE – Wiktor Kamiński, kl. 8, Szkoła Podstawowa nr 313
w Warszawie „Chore myśli”, opiekun p. Jolanta Puk
II MIEJSCE – Zoja Lizak, kl. 8, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 w Warszawie, „Elegia…” , opiekun
p. Anna Jaroszczyk
II MIEJSCE - Anna Myszkowska, kl. 8, Szkoła Podstawowa nr 11
w Rybniku „Elegia…”, opiekun p. Bożena Sperling
II MIEJSCE – Zofia Starkey kl. 7, Szkoła Podstawowa nr 3 w Łomiankach
„Oddycha miasto ciemne długimi wiekami…”, opiekun p. Joanna Zabłocka - Łudzeń
III MIEJSCE – Zuzanna Jabłońska, kl. 8, Szkoła Podstawowa nr 1
w Mierzęcicach „Bez imienia”, opiekun p. Barbara Gryczka
III MIEJSCE – Dominika Smolińska, kl. 8, Szkoła Podstawowa nr 1
w Otwocku „Elegia…”, opiekun p. Joanna Siereńska
III MIEJSCE – Julia Moniak, kl. 8, Szkoła Podstawowa w Piasku, Cedynia
„Demon”, opiekun p. Justyna Piasecka
WYRÓŻNIENIA:
1) Maja Stępkowska, kl. 8, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 10 w Warszawie
„Byłeś jak wielkie stare drzewo”, opiekun p. Edyta Dąbrowska
2) Gabriela Dajnowska, kl. 8, Szkoła Podstawowa w Turze, „Elegia…”, opiekun p. Monika Kubiak – Antoszewska
3) Martyna Kupaj, kl. 8, Szkoła Podstawowa w Godzieszach Wielkich, „Elegia…”, opiekun p. Izabela Woszczek
4) Wiktoria Kaźmierska, kl. 7, Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach, „Których nam nikt nie wynagrodzi”, opiekun p. Renata Ziemba
5) Martyna Augustyniak, kl. 8, Niepubliczna Szkoła Podstawowa PRAXIS
w Łąkach, „Sur le Pont dʾAvignon”, opiekun p. Edyta Augustyniak
6) Julia Kamińska, kl. 8, Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie, „Moce”, opiekun
p. Ewa Buksalewicz – Moskal
7) Maria Słowiańska, kl. 8, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kobyłce, „Warszawa”, opiekun p. Ewa Słowiańska
8) Natalia Słowiańska, kl. 7, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kobyłce, „Elegia…”, opiekun p. Ewa Słowiańska
9) Antonina Zych, kl. 8, Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku, Elegia …” , opiekun p. Justyna Krzywacka
KATEGORIA KL. 4-6
I MIEJSCE – Jakub Sobieraj, kl. 5, Szkoła Podstawowa nr 5 w Śremie „Modlitwa II”, opiekun p. Izabela Gawlińska
II MIEJSCE – Bartłomiej Książek, kl. 5, PSP nr 3 w Nisku, „Elegia…”, opiekun p. Ewa Bajek
II MIEJSCE – Monika Szklarska, kl. 5, Szkoła Podstawowa nr 53
w Częstochowie, „Kobieta, którą kochałeś”, opiekun p. Anna Langier
III MIEJSCE – Maria Bąk, kl 6, Szkoła Podstawowa nr 53 w Częstochowie, „Ci ludzie”, opiekun p. Anna Langier
III MIEJSCE – Sławomir Mazur, kl. 5, Szkoła Podstawowa nr 2
w Kolbuszowej, „Tego dnia”, opiekun p. Lidia Wiktor
WYRÓŻNIENIA:
1) Igor Bernat, kl. 6, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Radomiu, „Stare miasto, opiekun p. Barbara Wziątek
2) Karolina Hodurek, kl. 6, Szkoła Podstawowa nr 1 w Myślenicach, „Drzewa”, opiekun p. Beata Baczyńska i p. Magdalena Miętka
3) Natalia Kaźmierczak, kl. 6 Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej, „Tego dnia”, opiekun p. Lidia Wiktor
4) Paulina Mazan – Kowalewska, kl. 4, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 w Warszawie, „Biała magia”, opiekun
p. Katarzyna Kowalewska, Anna Jaroszczyk
5) Alicja Krzysztofek, kl. 6, Szkoła Podstawowa w Sobkowie, „*** (których nam nikt nie wynagrodzi…)”, opiekun p. Stanisław Osowski
6) Wiktoria Biń, kl. 6, Szkoła Podstawowa nr 1 w Karczewie, „Elegia…”, opiekun p. Urszula Gawin
7) Nadia Zięcina, kl. 5, Szkoła Podstawowa nr 45 w Sosnowcu, „Elegia...”, opiekun p. Maria Lachor – Winiarska
8) Zofia Jedynak, kl. 4, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 w Kielcach, „Drzewa”, opiekun p. Krystyna Bondzińska
9) Aleksander Brzeski, kl. 5, Szkoła Podstawowa w Górze Puławskiej, „Elegia…”, opiekun p. Katarzyna Musiatowicz
10) Krystian Krawczyk, Szkoła Podstawowa w Leokadiowie, „Elegia…”, opiekun p. Katarzyna Musiatowicz
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom konkursu – uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i ogromny wkład pracy.
Należy podkreślić, że prace konkursowe były na bardzo wysokim poziomie. Staranność, pomysłowość, wyczucie atmosfery wierszy – wszystko to sprawiło, że jury konkursowe miało ogromny problem z wyborem najciekawszych prac.
Nasze uznanie dla uczestników konkursu jest tym większe, że zdajemy sobie sprawę z jak piękną, ale trudną poezją przyszło im się zmierzyć.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Dyplomy i nagrody
w najbliższych dniach wyślemy pocztą.
Link do artykułu w Dzienniku Wschodnim o konkursie organizowanym przez naszą szkołę