WYCIECZKA ZERÓWKI DO WOJCIECHOWA I KRACZEWIC

00dzieci pod piekarnią.jpg

We wtorek 14 czerwca dzieci z oddziału zerowego wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Kraczewic i do Wojciechowa.

W Kraczewicach odwiedziły piekarnię rzemieślniczą Państwa Zubrzyckich i wzięły udział w warsztatach piekarniczych, podczas których pod kierunkiem Mistrza Piekarskiego, wyrabiały ciasto i formowały je w odpowiedni sposób. W ten sposób każdy własnoręcznie przygotował pięć różnych bułeczek . W czasie, gdy bułeczki piekły się w piecu, dzieci miały okazję zwiedzić piekarnię i poznać zasady produkcji dobrego i zdrowego pieczywa. Na koniec odbył się wybór „Najlepszego piekarza”. Oczywiście wszyscy uczestnicy warsztatów zdobyli „Medal Honorowy”.

W Wojciechowie dzieci zawędrowały do ponad stuletniej kuźni, w której obejrzały pokaz kowalstwa w wykonaniu Pana Romana Czerńca. Na żywo zobaczyły jak powstaje podkowa, a następnie obejrzały galerię wyrobów kowalskich.

Wycieczka zakończyła się zjedzeniem pieczonych kiełbasek i zabawami integracyjnymi na świeżym powietrzu. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.