Wycieczka - Muzeum Bombki Choinkowej i Sandomierz

wystawa mikołajów.jpg

Dnia 29 listopada uczniowie z klasy 3b i 3c wybrali się na wycieczkę do Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Mieli okazję podziwiać piękne eksponaty z różnych epok. Odwiedzili dekoratornię, gdzie pracownicy ręcznie zdobili bombki. Potem każde z dzieci miało możliwość wykonać ozdobę według własnego pomysłu. W drodze powrotnej zwiedzili Sandomierz i wysłuchali ciekawych legend związanych z tym miastem. Następnie odpoczęli przy smacznym posiłku w eleganckiej restauracji. Ostatnim punktem programu była zbrojownia rycerska. Tam zobaczyli, a co najważniejsze przymierzyli zbroje rycerskie, mogli wziąć do ręki miecz, kuszę, halabardę. Dziewczynki miały okazje obejrzeć, a nawet przymierzyć renesansowe i barokowe stroje księżniczki. Ten jeden z najciekawszych obiektów turystycznych Sandomierza odkrył przed zwiedzającymi wszystkie tajemnicze komnaty. Wszyscy uczestnicy wycieczki zadowoleni wrócili do Puław.