Wojewódzki Festiwal Piosenki Europejskiej

Logo_festiwal_piosenki_europejskiej_2022.jpg

Miło nam poinformować, iż w Finale XIX. Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Europejskiej
w Lublinie, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II we współpracy z Filharmonią Lubelską im. Henryka Wieniawskiego naszą Szkołę wspaniale reprezentowali soliści: Szymon Mazurek i Magdalena Nowak.

W Festiwalu wzięło udział 28 solistów, dwa duety, 12 chórów (łącznie 340 uczniów) oraz dwa zespoły kilkuosobowe. Zaprezentowano 42 utwory w języku polskim, angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, ukraińskim, czeskim, szwedzkim i rosyjskim.

Jury, składające się z artystów Teatru Muzycznego, specjalistów od emisji głosu, muzyków
i tekściarzy oraz nauczycieli języków obcych pod przewodnictwem p. Joanny Galant doradcy metodycznego języka angielskiego, po wysłuchaniu zaprezentowanych przez uczniów utworów doceniło 6 chórów, 2 duety i 9 solistów gronie, których znaleźli się – Szymon zdobywając WYRÓŻNIENIE i Magdalena zostając LAUREATKĄ.

Oboje wystąpią w Koncercie Galowym na scenie Filharmonii Lubelskiej 6 czerwca 2022 r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy bardzo Rodzicom za organizację transportu.

Partnerem wydarzenia była Fundacja Rozwoju Oświaty Lubelskiej, natomiast Patronat honorowy nad Festiwalem objął Lubelski Kurator Oświaty.

Fotorelacja ze strony internetowej organizatorów.