"Przerwa na czytanie"

grafika FB przerwa na czytanie.png

Ważnym wydarzeniem zorganizowanym w naszej Szkole w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych - było uczestnictwo 20 października w III. Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pod hasłem "Przerwa na czytanie". Wydarzenie to odbyło się również w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej, w której od rana panował wielki ruch i poruszenie. Na wypożyczających zgodnie z zapowiedzią czekały niespodzianki, czyli zakładki do książek, „książkowe złote myśli” oraz łamańce językowe. Czytano w Strefach Czytania, czyli salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach i w bibliotece. Czytała prawie cała społeczność naszej Szkoły. Czytaliśmy to co lubimy, bo to sprawia nam największą przyjemność. W akcji udział wzięły również dzieci oddziału 0a i 0b, którym czytała przed południem Pani bibliotekarka, a po obiedzie uczennice z kl. 8a należące do Koła Przyjaciół Biblioteki. Natomiast uczniowie z Samorządu Uczniowskiego doskonale uwiecznili nasz udział w te wspaniałej akcji, która miała na celu: promocję czytelnictwa, integrację środowiska oraz zachęcenie słuchaczy do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Dodatkowo akcji towarzyszył konkurs na najefektowniejszy i najliczniejszy udział klasy w tym wydarzeniu, który zorganizowała Panią bibliotekarka. Zwycięzcami zostali nasi Milusińscy z oddziału 0b, którzy dzięki wspaniałemu zaangażowaniu Rodziców – wyglądali jak z planu filmowego nie jednej bajki czy baśni, a uśmiech, który im towarzyszył cały dzień świadczył o tym, że dobrze się bawili.

Dziękujemy wszystkim bardzo gorąco za aktywny udział w tym ważnym i potrzebnym przedsięwzięciu.