Pasowanie na Czytelnika – wyjątkowy dzień dla naszych pierwszoklasistów!
Z radością informujemy, że uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki!
Uroczystość uświetnił teatrzyk kamishibai pt. „Amelka i latająca księga", który wprowadził dzieci w magiczny świat książek, wyobraźni i przygód. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili losy Amelki, odkrywając, jak niezwykłą moc ma wyobraźnia.
Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na czytelnika. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę autorstwa Justyny Bednarek pt. „Wnuczka antykwariusza w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Emilii Dziubak oraz broszurę dla Rodziców informującą o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania - wydane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek".
Mamy nadzieję, że od tej chwili biblioteka stanie się dla naszych uczniów miejscem pełnym inspiracji, radości i codziennych spotkań z literaturą.
Gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych chwil z książką!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)