Nowości książkowe w bibliotece szkolnej NPRCz 2.0

Nowości wydawnicze zakupione w ramach NPRCz 2.0 2022 (11).jpg

Z wielką radością informujemy, że mamy w bibliotece 812 nowych książek !!!

Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu przez naszą Szkołę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych) szkolna biblioteka wzbogaciła się w maju o ponad osiemset książek na łączną kwotę 14000 złotych. Co ważne – na półkach pojawiły się nie tylko szkolne lektury obowiązkowe i uzupełniające, które zapewne ucieszą oko Pań Polonistek, ale także wyczekiwane od dawna przez naszych uczniów – nowości.

Po wielu konsultacjach z uczniami, nauczycielami, rodzicami, bibliotekarzami z bibliotek publicznych, przeglądaniu czasopism, stron wydawnictw, zbierani opinii - udało się stworzyć listę najbardziej poczytnych tytułów.

Mimo trudu włożonego w cały proces - radość naszych uczniów jest bezcenna, kiedy widzą tytuły swoich ulubionych autorów na wyciągnięcie ręki :-)

Uczniowie mogą już korzystać z bogatej oferty książkowej w nowoczesnej szacie graficznej. Mamy nadzieję, że każdy z czytelników znajdzie coś dla siebie, a zapach nowych książek przyciągnie uczniów nawet z najbardziej odległych zakątków szkoły :-)

Już teraz zapraszamy na spotkanie z naszymi książkowymi nowościami.

logotypy.jpg