NARODOWE CZYTANIE W NASZEJ SZKOLE

Dyrektor szkoły i prezydent miasta.JPG

logotyp NPRCz 2.0.jpg

W piątek, 2 września b.r., społeczność naszej szkoły po raz kolejny dołączyła do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, w ramach której Para Prezydencka zaprasza do wspólnego odkrywania piękna polskiej literatury. W tym roku zagłębiliśmy się w „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Do wspólnego czytania utworów włączyli się znamienici goście: pan Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj oraz pani Agnieszka Zamoyska, kierownik Wydziału Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych, którzy zaprosili słuchaczy do wędrówki po tajemniczych brzegach jeziora Świteź. Wśród czytających znalazł się także pan wicedyrektor Dariusz Tuszyński oraz uczniowie klasy 7a i 8b. 11.edycja akcji Narodowego Czytania ukazała piękno i niezwykłość dzieł Mickiewicza. Udział w tym przedsięwzięciu stał się już tradycją naszej szkoły, a uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkową pieczątkę.