MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek(2).png

5 listopada obchodzone jest wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Jak co roku nasza społeczność szkolna swoim udziałem zaakcentowała to radosne i kolorowe wydarzenie.

W bibliotece na miłośników bajkowych opowieści czekały zagadki i przygotowana baśniowa wystawa.

Starsi i młodsi uczniowie przebrali się za swoich ulubionych bohaterów literackich.
Natomiast niewątpliwie tego dnia najlepiej bawili się nasi Milusińscy z kl. 0a. Podczas wizyty Pani bibliotekarki wspaniale wypowiadali się na temat znajomości bajek i bezbłędnie odgadywali zagadki bajkowe. Jednak najwięcej radości i uśmiechu towarzyszyło dzieciom podczas inscenizacji, w której byli głównymi aktorami.
Na koniec wszyscy po raz pierwszy wypożyczyli w bibliotece szkolnej wybrane przez siebie bajki i baśnie, a w prezencie otrzymali zakładki do książek.

Podsumowując jak powiedziała jedna uczennica "To był bardzo miły dzień..." :)

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek(3).png