Kropka.jpg

logotyp NPRCz 2.0.jpg

Amerykański pisarz dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i współpracy.

Od czwartku 15 września i przez kilka kolejnych dni motywem przewodnim w bibliotece była kropka.

Dzieci z klas zerowych z ciekawością wysłuchały czytaną przez nauczyciela bibliotekarza książkę P. Reynolds’a „Kropka”, a także fragmenty książki „Wielka księga super mocy” Rocio Bonilla, Susanna Isern - na podstawie której odgadywały opisane przez autora talenty.

Z wielką pasją opowiadały o swoich talentach, a niektóre dopiero odkryły własne super moce.
Spotkaniu towarzyszyła też długa rozmowa na temat mocnych stron, pokonywania słabości i wzajemnej pomocy.

Następnie inspirowane wysłuchanymi tekstami – przygotowały graficzny pokaz swoich talentów w kołach i umieściły je na „Bibliotecznym Drzewku Talentów”, które  przez kilka kolejnych dni uczniowie i nauczyciele, a nawet rodzice tworzyli przy wejściu do biblioteki.

Warto pamiętać, że każdy z nas ma talent i…kropka.

Renata Szelewicka – Karolik

nauczyciel bibliotekarz