Klasa 1c w Leroy Merlin

1 - Dzieci przed Leroy Merlin.jpg

Dzieci z kl. 1c wybrały się do Leroy Merlin na zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieciaki Sadzeniaki". Warsztaty ogrodnicze miały na celu rozbudzenie w dzieciach zainteresowanie przyrodą.

 

Ale zanim uczniowie zajęli się roślinkami, najpierw zostali oprowadzeni po różnych działach sklepu. Zwiedziły dział z roślinami, gdzie dowiedziały się jak wygląda bananowiec, drzewo kawowca, z czego wyrasta palma kokosowa, a także które roślinki potrafią rosnąć bez ziemi.

Wielką atrakcją okazał się magazyn i pokaz jazdy wózka widłowego. Wózek był tak kulturalny, że na koniec pokazu ukłonił się dzieciom. Następnie każdy mógł do niego wsiąść i nacisnąć klakson.

Dzieci zwiedziły też dział z farbami i dowiedziały się skąd się bierze farba brokatowa i w czym miesza się różne kolory farb.

Na koniec każdy uczeń otrzymał swoją roślinkę, doniczkę oraz ziemię i własnoręcznie zasadził kwiatka, którego potem mógł wziąć do domu.

Dziękujemy pracownikom Leroy Merlin Puławy za wspaniałą atmosferę, fantastyczną przygodę i niezapomnianą lekcję przyrody.