Eko-Roztocze - wycieczka klasy 7B

Eko Roztocze3.jpg

W dniach 13.09 – 15.09.2023 uczniowie klasy 7b wzięli udział w projekcie edukacyjnym EKO Roztocze przygotowanym przez Fundację OBOK NAS. Celem projektu było poznanie walorów przyrodniczych Roztoczańskiego Parku Narodowego. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w ,, Krainie tarpana” w muzeum przyrodniczym. Poznawali florę i faunę Roztocza na ścieżkach dydaktycznych:

  • Ścieżka dydaktyczna na Bukową Górę (Zwierzyniec – Sochy),
  • Ścieżka poznawcza wydmą do stawów „Echo” ,
  • Stanowisko konika polskiego,
  • Ścieżka dendrologiczna we Floriance, umożliwiające poznanie rosnących tam egzotycznych drzew,
  • Ścieżka krajobrazowa we Floriance,
  • Ścieżka w rezerwacie „Szum” koło Górecka Kościelnego.

Uczniowie zwiedzili także Zwierzyniec.