25 listopada to dzień, w którym wszyscy przytulamy misie :)

Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej - zdjęcie misia i wystawy książek (3).JPG

logotyp NPRCz 2.0.jpg

25 listopada swoje święto obchodzi najsympatyczniejsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka - Pluszowy Miś.
Dokładnie 120 lat temu powstała pierwsza maskotka pluszowego misia, natomiast od 20 lat świętujemy Światowy Dzień Pluszowego Misia - jedno z bardziej popularnych świąt obchodzonych w bibliotekach szkolnych.

W tym roku uczniowie klas młodszych i nie tylko :) przynieśli do szkoły swoje ulubione misie, a także inne pluszowe zabawki. Klasy zerowe oprócz tego przygotowały piosenki, rysowały misie, słuchały opowiadania Mari Kownackiej pt.: „Stary, zielony miś” i uczyły się wiersza Jana Brzechwy pt. „Niedźwiedź” podczas zajęć z Panią bibliotekarką.
Misie towarzyszyły podczas zajęć dzieciom,  a także można je było zobaczyć w różnych miejscach w szkole :)
Uczniowie przygotowali piękne prace plastyczne i graficzne, a także wystawy misiów w klasach.
W bibliotece tego dnia również nie brakowało atrakcji – każdy kto miał ochotę mógł wziąć udział w sesji zdjęciowej z misiem wykonanej aparatem fotograficznym zakupionym w ramach Programu Rządowego - Laboratoria Przyszłości. Wystawy „Lekturek misiowych”- cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a każdy wypożyczający tego dnia książkę otrzymywał pamiątkowy bilecik w postaci kolorowanki z bohaterem dnia :)
Atmosfera radości i uśmiechy na twarzach, a także gwar w bibliotece panował cały dzień.

Podsumowując dzieci doszły do wspólnego wniosku, iż pluszowy miś to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - mimo coraz nowocześniejszych oraz coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, ponieważ

„Czy to jutro, czy to dziś,
Wszystkim jest potrzebny miś”.

H. Bechlerowa, „Otwórz okienko”